Еспарцет

Еспарцет ― це багаторічна трав’яниста рослина сімейства бобових, широко розповсюджена в агротехнічних системах. Росте як сама собою, так і сіється спеціально. Має прямостоячі стебла висотою 30-80 см (іноді виростає до 120 см) з парноперистим листям, а також дрібними суцвіттями пурпурового кольору. Приносить плоди у вигляді бобів з однією насіниною.

З усіх різновидів рослин для сільського господарства головне значення має посівний.

Еспарцет, що це і для чого його застосовують:

  • Кормова рослина (силос, сіно, зелений корм) для великої рогатої худоби, кіз, овець. Використовують як зелений корм, заготовляють силос, сіно.
  • Сидеральне добриво, що підвищує родючість ґрунту після оранки.
  • Рослина-медонос, що забезпечує хорошу продуктивність меду, яка широко застосовується у бджільництві. Часто сіється поруч із вуликами. Еспарцет має квіти з рясним нектаром зі високим вмістом цукрів, що приваблюють бджіл, а також інших комах-запилювачів, що підвищує врожайність на ділянці.

Потужна коренева система еспарцету проникає вглиб ґрунту на 2-3 метри. Це дозволяє вирощувати його в посушливих регіонах і покращувати структуру ґрунту за рахунок підвищення аерації та водопроникності. Також еспарцет має високу морозостійкість, добре росте на крейдяних, вапнякових, кам’янистих ґрунтах. Він стійкий до шкідників більш за інші бобові, і менше страждає на захворювання, порівняно з люцерною.

Корисні властивості еспарцету

Ця невибаглива та багатофункціональна рослина є цінним джерелом харчування для худоби:

  • Висока поживна цінність. Еспарцет містить до 20% білка, багатий на вітаміни, амінокислоти, мінерали, мікроелементи.
  • Висока засвоюваність зеленої маси. Еспарцет покращує обмін речовин у тварин, підвищує їх продуктивність, забезпечує нормальне зростання та розвиток тварин. Покращує якість молока у молочних корів.
  • Прискорює ріст м’язової маси м’ясних порід худоби.
  • Має антибактеріальні властивості за рахунок вмісту танінів, які допомагають боротися з кишковими паразитами у тварин.

Має еспарцет корисні властивості також для агрохімії, оскільки збагачує ґрунт азотом. Відбувається це за рахунок симбіозу з азотфіксуючими бактеріями, що знижує необхідність додаткового внесення азотних добрив і підвищує врожайність інших культур, особливо озимих зернових, пшениці.

Еспарцет стійкий до несприятливих умов, дає добрий урожай сіна на бідних ґрунтах, вимагає мінімум вкладень, що робить його цінним елементом агротехнічної системи.

Плануєте масштабування бізнесу чи потрібні кошти на купівлю техніки? На сайті AgroApp зібрані найкращі кредитні пропозиції та програми банків України для сільського господарства. Залишайте заявку на отримання кредиту, і протягом 24 годин отримуйте попереднє рішення банку про фінансування вашого бізнесу!

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку