Нітроамофоска

Нітроамофоска — це складне мінеральне добриво, що містить три основні поживні елементи для рослин: азот (N), фосфор (P) і калій (K). Ці елементи важливі для забезпечення здорового росту та розвитку овочевих, зернових, плодово-ягідних і декоративних культур. Добриво випускається в гранулах, які добре розчиняються у воді, що забезпечує швидке засвоєння поживних речовин рослинами. Вносити можна як в сухому вигляді (перед поливом), так і у вигляді розчину.

Як впливає цей комплекс мінералів на посіви:

  • зміцнює стебла рослин, що запобігає їхньому виляганню;
  • підвищує врожайність;
  • підсилює стійкість до заморозків та інших несприятливих факторів довкілля;
  • зменшує ураження кореневими гнилями, борошнистою росою, іржею;
  • покращує смакові та зовнішні якості плодів.

Добриво придатне для застосування на будь-якому ґрунті, в усіх кліматичних зонах і на всіх етапах розвитку: як основне, припосівне, прикореневе та позакореневе.

Найбільш ефективно впливає при зрошенні на чорноземних і каштанових ґрунтах. 

Що краще: селітра чи нітроамофоска

Селітра — це узагальнена назва для різних нітратних добрив, зокрема для аміачної селітри (нітрату амонію). Вона використовується переважно для забезпечення рослин азотом, що сприяє швидкому зростанню та набору зеленої маси. Аміачна селітра при тривалому використанні може підкислювати ґрунт, тому краще підходить для нейтральних або слаболужних грунтів.

На кислих ґрунтах кращим вибором буде нітроамофоска. Також обирайте її, якщо потрібно забезпечити рослинам збалансоване та довготривале живлення, тобто не лише азот, але й фосфор з калієм.

Для досягнення оптимальних результатів часто використовується комбінація обох добрив залежно від стадії росту рослин і специфічних потреб. 

Нітроамофоска: норми внесення

Розглянемо рекомендовані норми внесення нітроамофоски у співвідношенні 16:16:16 (по 16% вмісту NPK) для сільськогосподарських культур:

  • овочі — 25-30 г/м² (на етапі проривання розсади);
  • ягідні кущі — 20-30 г/м² (ранньої весни);
  • плодові дерева — 40-50 г/м² (ранньої весни);
  • полуниці та суниці — 10-15 г/м² (ранньої весни/після цвітіння);
  • зернові — 3-5 ц/гектар для озимих культур, 3-4 ц — для ярових. 

Позакореневе підживлення овочевих і плодово-ягідних культур проводять, обприскуючи розчином у пропорції 1-2 столових ложки гранул на 10 літрів теплої води. Процедуру виконують ввечері або в похмуру та невітряну погоду. Бажано, щоб у найближчі кілька днів після цього не було опадів. 

Точну кількість добрива рекомендується розраховувати за результатами агрохімічного аналізу ґрунту, а також залежно від кліматичних умов, біологічних потреб і запланованої врожайності.

Плануєте масштабування бізнесу та потрібні кошти? На сайті AgroApp зібрані найкращі кредитні пропозиції та програми банків України для сільського господарства.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку