Хвощ польовий
Хвощ польовий — це багаторічний споровий бур’ян, висотою приблизно 40 см, що за формою нагадує хвіст коня. Він має розгалужене кореневище, яке щороку дає наземні пагони. Проростає на глибину до 50 см. Ця рослина є шкідливою для сільськогосподарських культур, сповільнює їх зростання та знижує врожайність, тому необхідно вживати заходів, щоб позбутися хвоща.
Де поширюється польовий хвощ
Рослина поширена по всій території Україні — на полях, вогких луках, лісосіках, на берегах річок і водойм. Такий бур’ян розповсюджується переважно на кислих ґрунтах.
Методи боротьби
Розглянемо декілька способів боротьби з бур’яном, які можна застосовувати як окремо, так і комплексно, залежно від площі зараження.
- Механічне видалення. Якщо територія невелика, можна регулярно видаляти рослину вручну разом з корінням. Важливо видалити всі рослинні залишки, адже нові пагони можуть розвитися навіть зі спор хвоща.
- Обробка ґрунту. Глибоке перекопування на глибину більше 20 см та оранка ґрунту допомагають послабити кореневу систему хвоща. Це слід робити кілька разів на рік, щоб запобігти відновленню рослини.
- Гербіциди. Є хімічні препарати, які спеціально призначені для боротьби з хвощем польовим. Ранньою весною або пізньою осінню ними обробляють листя рослини, після чого діючі речовини проникають в кореневу систему та знищують її. Обприскування проводять ввечері, в безвітряну погоду.
- Покращення дренажу. Хвощ любить вологий ґрунт, а покращення дренажу ділянки допомагає зменшити сприятливі умови для його росту.
- Вапнування ґрунту. Вапнування допомагає знизити кислотність ґрунту, що робить його менш придатним для росту цієї рослини.
- Мульчування. Покриття ґрунту товстим шаром мульчі (органічної або неорганічної) повністю блокує світло та зменшує ріст бур’янів. Процедуру проводять ранньою весною або пізньою осінню, викладаючи мульчу поверх спанбонду або геотекстилю. Якщо ділянка занадто зволожена, попередньо необхідно осушити її.
- Конкуруючі культури. Хвощ не переносить сусідства з озимим ріпаком, редькою олійною, білою гірчицею та руколою. Висаджування цих культур також може бути ефективним у боротьбі з польовим хвощем.
Потрібні кошти на масштабування бізнесу? На сайті AgroApp зібрані найкращі кредитні пропозиції та програми банків України для сільського господарства. Залишайте заявку на отримання кредиту, і протягом 24 годин отримуйте попереднє рішення банку про фінансування вашого бізнесу!