Вигідні породи качок для розведення на м’ясо

У цій статті ми розповімо про найкращі породи качок, які розводять на птахофермі для отримання м’яса. Ці породи вирізняються швидким набором ваги та високою продуктивністю. Тут ви знайдете важливу інформацію про догляд за качками, яка допоможе вам забезпечити оптимальні умови для їх розведення та домогтися високого прибутку.

М’ясні породи  качок: 5 найкращих

Качине м’ясо вважається делікатесом і користується популярністю завдяки ніжному смаку та поживним властивостям. При невисокій калорійності м’ясо містить велику кількість білка та жирів. Ринок збуту різноманітний — попит є як серед звичайних покупців, так і у ресторанній сфері, і на переробних виробництвах.

До найкращих м’ясних порід качок в Україні, за якими нескладно доглядати, належать:

  1. Сіра українська.
  2. Пекінська.
  3. Чорна білогруда.
  4. Мускусна.
  5. Руанська.

Розведення качок м’ясного напряму — це відносно просте та високоприбуткове заняття. Давайте розглянемо характеристики та особливості утримання кожної породи.

1. Сіра українська

Ця велика порода має сіро-коричневе оперення, темний дзьоб і червоно-коричневі ноги. Тіло у них м’язисте, шия та голова маленькі.

Представники цієї породи дуже галасливі, проте мають лагідний характер, тобто їх можна тримати з іншими видами свійської птиці.

Качка невибаглива у догляді, спокійно переносить холод. Опалювати приміщення в зимовий період не обов’язково, головне захистити птахів від протягів і надати їм товстий шар свіжої підстилки.

Загороди мають бути просторими, огорожа висотою не менше 2 метрів. Площу вольєра розраховують так: 1 м² на 3 дорослі особини. Самкам для висиджування потомства роблять гнізда у вигляді коробів 40х50 см. Для підстилки використовують суху траву, тирсу чи розтерті кукурудзяні стрижні.

Також качкам необхідна водойма. Якщо її немає, можна поставити глибокі корита.

У цієї породи м’ясних качок добрий імунітет. Виживаність каченят — 95-97%. Ефективною профілактикою різних захворювань буде правильний догляд і раціон годівлі, а також регулярна дезінфекція приміщення.

До їжі сіра українська качка також невибаглива. Тим не менш, харчування птахів м’ясного спрямування має бути збалансованим. Теплої пори року вони можуть харчуватися травою, самостійно добутою на водоймі ряскою, зерном. До раціону можна додавати картоплю, капусту, яблука, гарбуз, вітамінні добавки. Взимку частку комбікорму збільшують до половини.

Продавати на м’ясо качок можна вже в 2 місяці — у цьому віці вони важать близько 2 кг. Забійний вихід — 87-89%. Дорослі особини важать 3-4 кг.

Читайте також: Як отримати грант на сільське господарство: умови та правила 

2. Пекінська

У представників цієї породи біле, іноді кремове оперення. Дзьоб і ноги помаранчеві. Тулуб трохи подовжений, кістяк міцний.

Характер у птахів нервозний, полохливий. Вони галасливі та можуть битися як між собою, так і з іншими видами птахів. Щоб знизити рівень шуму, потрібно забезпечити спокійне середовище, розташувати пташник у тихому місці.

Качки нормально переносять холодну пору року, але температура в приміщенні не повинна опускатися нижче +10℃. Оптимальна температура в літній період не вище +25℃. Наявність водойми не обов’язкова. Підлоги в приміщенні краще зробити дерев’яними та підстилати сіно чи солому.

Качки породи «Пекінська» мають міцний імунітет, тому вони стійкі до різних захворювань і виживаність у них висока.

Цей птах невибагливий до харчування і при цьому має більш інтенсивний обмін речовин, ніж інші породи. Раціон складається із зерна, овочів і фруктів.

У віці 1,5 місяця каченята можуть набрати близько 3 кг. Дорослі особини важать 3,5-4 кг. Продавати на м’ясо найкраще до настання періоду ювенальної линьки. М’ясна частина забою — 66,8%.

3. Чорна білогруда

Представники цієї породи вирізняються чорним оперенням. Грудка та частина шиї у них білі. Голова у селезнів має зеленкуватий відлив. Дзьоб темний або брудно-жовтий, ноги коричневі. Птах має міцний кістяк і припіднятий тулуб. 

Качки спокійні та невибагливі, але є деякі нюанси. Це водоплавна порода, тому на пташнику необхідна водойма або хоча б невеликі ємності з водою. Бажано облаштувати брудергауз із окремими секціями для вільного пересування каченят. Підлогу застеляють сіном, тирсою або торфом. У холодну пору року товщину підстилки потрібно збільшувати. У приміщенні має бути хороша вентиляція, але без протягів.

Всі качки неохайні, тому краще робити високі годівниці та заповнювати кормом на третину, щоб вони менше смітили. Напувалки повинні бути вузькими, щоби поміщався тільки дзьоб.

На вигульному майданчику потрібно зробити навіс, обладнати напувалки та годівниці. Площа подвір’я розраховується з норми — 1 м² на 5 особин.

Виживаність у м’ясної породи качок «Чорна білогруда» висока — 93%.

У теплий період качки харчуються на вільному вигулі, але все одно потрібно двічі на день підгодовувати зерновими. Підійде просо, овес та ячмінь. Взимку до раціону слід додатково включати вітаміни та мінерали.

Вага каченят в 2 місяці — 2 кг, вага дорослих особин — 3,5-4 кг. Забивають у віці 2-3,5 місяців. Забійний вихід — 85-88%. М’ясо вирізняється великим вмістом жиру.

Читайте також: Як отримати кредит для сільського господарства

4. Мускусна

Мускусні качки (індокачки) бувають різних кольорів, але переважно мають темне оперення із зеленим або фіолетовим відливом. Також від інших порід їх вирізняє червоний наріст навколо очей, вузький дзьоб, трохи подовжений хвіст і короткі ноги. У індокачок досить великий тулуб зі грудкою, що відвисає, та великі крила.

Птахи невибагливі, тихі, але не люблять сусідити з іншими птахами.

Їм також необхідна водойма або корита з водою для купання. В іншому мускусні качки не потребують особливого підходу та можуть добре почуватися практично в будь-яких умовах.

Імунітет у індокачок міцний, тому при належному догляді вони, як і інші породи качок, стійкі до хвороб.

Для корму підійдуть огірки, картопля, бадилля моркви та буряків, гарбуз, кабачки, капуста, кукурудза. Також потрібні зернові — пшениця та жито, а овес та ячмінь необхідно обов’язково заливати водою. Влітку мускусні качки можуть досить довго обходитися підніжним кормом — зеленню, комахами та хробаками.

Взимку та навесні птиці страждають від дефіциту біологічно активних речовин, тому слід включати до раціону добавки. Це також є важливим для підвищення м’ясного приросту. Для годівлі можна використовувати й комбікорм, який містить усі необхідні елементи.

Каченята в 2 місяці важать близько 1,2 кг, а дорослі особини можуть досягати 4-6 кг. Забивають у 2,5-3 місяці. Вихід м’яса — 63-65%.

5. Руанська

Руанські качки вирізняються коричнево-строкатим оперенням. Черево сірого кольору, ноги помаранчеві, хвіст темний. Голова у селезнів із зеленим відливом, на шиї біла смужка. Дзьоб жовто-зелений із потемнінням зверху, а у самок — коричнево-жовтогарячий, теж із потемнінням. Тулуб досить широкий.

Представники цієї породи м’ясних качок спокійні, тихі, добре ладять з іншими свійськими птахами. 

Для їх утримання підійде стандартний сарай з гарною вентиляцією та підстилкою. Також бажана наявність водойми або корит з водою. Самки — погані квочки, тому потомство виводять в інкубаторі.

Руанські качки генетично схильні до ожиріння, що негативно впливає на якість м’яса.

Раціон складається із зернових, мішанок, білкових кормів, зелені та вітамінних добавок. Годують птахів двічі на день.

Молодняк у віці 1,5-2 місяців важить близько 2,5 кг, а вага дорослих особин у середньому — 3,5-4 кг. Забійний вихід — 80% від живої ваги.

Купівля породистих птахів та облаштування ферми потребує значних вкладень. Щоб прискорити запуск виробництва, можна взяти кредит на вигідних умовах. На сайті AgroApp ви знайдете програми фінансування від надійних банків і кредитних організацій. Подайте заявку та отримайте попереднє рішення щодо кредиту протягом 24 годин.

Часті питання про м’ясні породи качок в Україні

Які качки швидко набирають вагу

Найшвидше набирають вагу муларди — 4 кг за 3-4 місяці. Це гібрид пекінських і мускусних різновидів.

Яка найкрупніша порода качок

Муларди можуть сягати 6-7 кг, але враховуйте, що вони не дають потомства. Для їх розведення потрібно схрещувати селезня мускусної качки та самку пекінської.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку