Який трактор кращий для фермера: критерії вибору

У цій статті ми розповідаємо про те, які існують види тракторів та в чому їх переваги. Ви дізнаєтесь, який трактор підходить для тих чи інших видів робіт і що слід враховувати під час вибору.

Види тракторів

Залежно від призначення та конструкції ходової частини, виокремлюють такі види техніки:

 1. Мототрактор.
 2. Міні-трактор.
 3. Садовий трактор.
 4. Гусеничний трактор.
 5. Колісний трактор.

Щоб зрозуміти, який агрегат вам потрібен, орієнтуйтесь на його сферу застосування. Потужність двигуна повинна відповідати поставленим завданням. Наприклад, громіздкі модифікації безужиточні в садах і теплицях, компактним моделям не вистачить потужності на середніх і великих площах.

Мототрактор

Цей вид це вдосконалений мотоблок. Найбільш бюджетна та невелика за розміром сільгосптехніка, що підходить для обробки земельних територій до 5 га. Добре справляється з неоднорідним рельєфом ділянки, наприклад із зонами біля дерев і чагарників.

Характеристики:

 • 1-циліндровий дизельний двигун;
 • потужність від 12 до 24 к.с.;
 • привід на одну вісь;
 • передача потужності від двигуна до трансмісії лише за рахунок кількох клиноподібних ременів із профілем «Б».

Міні-трактор

Міні-трактор — багатофункціональна техніка, здатна на невеликих ділянках виконувати широкий спектр робіт. Це найкращий трактор для фермера. Вирізняється рухливістю та витрачає мінімум палива.

Характеристики:

 • 3- або 4-циліндровий 4-тактний двигун;
 • потужність до 50 к.с.;
 • працює на солярці, бензині чи газі;
 • повний привід;
 • карданний вал;
 • ручне гальмо — механічне.

Техніка такого плану може розглядатися як інструмент для серйозної механізації аграрного виробництва ділянки до 20 га. За функціоналом мало чим поступається повнорозмірному трактору.

Садовий трактор

По суті, це газонокосарка із сидінням. Має дещо крихку конструкцію. Комплектуючі виготовляються з промислового пластику, тому коштує така техніка дешевше й важить небагато. Призначений для роботи на рівному рельєфі.

Характеристики:

 • 2-циліндровий двигун;
 • потужність 15 к.с.

Гусеничний трактор

Плюс цього агрегату — стабільний рух м’яким вологим ґрунтом, за рахунок чого техніка завдає менше шкоди. Не часто використовується в сільському господарстві через велику витрату палива, невелику швидкість, високу вартість та непрактичність. Проте без них просто не впоратися на кар’єрах, будівельних майданчиках, заболоченій місцевості та рисових чеках. Технічні показники значно різняться залежно від моделі. Ми наведемо приклад однієї з найпотужніших моделей гусеничних тракторів.

Характеристики Fendt 1167 Vario MT:

 • безступінчастий привід;
 • максимальна швидкість 40 км/год;
 • 6-циліндровий рядний двигун;
 • потужність 673 к.с.

Колісний трактор

На колісному транспорті можна пересуватися дорогами загального користування. Кращий трактор для фермера буде оснащений трансмісією з якісних і міцних металів, що суттєво збільшує термін служби агрегату.

Характеристики:

 • потужність від 50 до 200 к.с.;
 • 4-циліндрові та 6-циліндрові дизельні двигуни;
 • турбонагнітач для збільшення потужності;
 • дводискове зчеплення та реверсивна коробка передач.

Якщо ви вирішили придбати колісну модифікацію, важливо правильно підібрати шини. Потрібні покришки з широким профілем і глибоким малюнком — це значно збільшить прохідність техніки.

Читайте також: Як придбати трактор у лізинг

Який трактор вибрати фермеру

Техніка для сільського господарства буває:

 • загального призначення — для універсальної сільськогосподарської роботи;
 • універсально-просапна — для оранки, культивації, боронування, посіву та збору врожаю;
 • спеціалізована — для вузькопрофільної роботи на плодових плантаціях і складній місцевості.

Який трактор вибрати фермеру, щоб отримати максимальну користь? Для початку порівняйте параметри сільгосптехніки з видом робіт, яку вона виконуватиме. Обміркуйте, для чого найчастіше ви використовуватимете агрегат, і переходьте до вибору моделі.

Оранка землі, боронування та культивація, перевезення масивних вантажів і покіс трави

З такими завданнями впорається міні-трактор. Цей вид чудово працює з плугами за рахунок високої тяги та прохідності на різних типах ґрунту. Впорається з міжрядною обробкою картоплі та буряків, внесенням мінеральних добрив, збиранням територій, засипкою ям і траншей.

Який трактор найкращий для фермера — з кабіною чи без? Якщо ви плануєте використовувати техніку лише влітку, обирайте відкритий варіант. Такі моделі оснащені дугами, тому можна самостійно встановити намет для захисту від сонця. А якщо транспорт також потрібен для розчищення снігу взимку, зупиніться на моделях з комфортабельною кабіною, що опалюється.

Агрегат сумісний з більшістю типів навісних пристроїв, витривалий за несприятливих погодних умов. Багато популярних моделей міні-тракторів штатно комплектуються лише фрезою. Деякі виробники доповнюють ґрунтофрезу двокорпусним плугом. Для потреб підсобного господарства вам потрібно самостійно докупити:

 • окучник — спрощує процес догляду за сільськогосподарськими культурами, що підвищить урожайність;
 • культиватор — забезпечує поверхневу обробку землі, не руйнуючи родючий шар;
 • косарку — стане в нагоді для заготівлі рослинних кормів, якщо в господарстві є худоба;
 • сівалку — призначена для рівномірного внесення насіння, що гарантує високу схожість. Також за її допомогою можна удобрювати рослини або посипати піском садові доріжки.

Це потрібний мінімум. Залежно від ваших потреб, на міні-трактори можна встановлювати причіпні візки, бульдозерні відвали, поливальні установки, ковші екскаватора або переднього навантажувача.

Посів на невеликій ділянці, розчищення території

Для такої роботи вибирайте садовий трактор. Цей вид відмінно підходить для дачі за рахунок малогабаритності. Добре справляється зі збиранням снігу, оранням, розчищенням території та роботою з навантажувачем. На такому тракторі легко дістатися важкодоступних місць завдяки його маневреності.

Читайте також: Як отримати кредит для сільського господарства

При виборі будь-якого з цих видів сільгосптехніки звертайте увагу на:

 1. Поширеність марки. Цей фактор допоможе легко знаходити запчастини для техніки та витратні матеріали.
 2. Умови гарантії та сервісний супровід. Щоб техніка прослужила довго, необхідно вчасно отримувати якісне технічне обслуговування.

Потребуєте коштів на купівлю сільгосптехніки? На сайті AgroApp зібрано банки, кредитні організації та партнерські програми, які надають послуги кредитування аграріям. Залишивши заявку на сайті, ви швидко отримаєте попереднє рішення щодо фінансування.

Часті питання про те, який трактор краще для фермера

Як називається невеликий трактор

Невеликий трактор називається міні-трактор. Це повноцінний трактор у мініатюрному виконанні потужністю до 50 к. с. Підходить для обробки площ до 20 га. Функціональність можна розширити за допомогою навісного устаткування.

Який найкращий міні-трактор

Одним із найкращих і надійніших міні-тракторів українці вважають модель JINMA 264 RE. За відносно невисоку ціну ви отримуєте найпотужніший двигун, високу якість зборки та сучасні комплектуючі.

На сайті AgroApp ви знайдете інформацію про кредитні програми дилерів, фінансових організацій і банків, які надають фінансові послуги аграріям. Ви можете залишити заявку та в найкоротший термін отримати рішення про можливість отримання кредиту.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку