Як поставити трактор на облік і зняти з обліку

У цій статті розповімо про те, як поставити трактор на облік в Україні та зняти його з обліку. Ви дізнаєтесь, скільки коштує поставити трактор на облік та які документи для цього необхідні. Також ми поділимось інформацією, як зняти техніку з обліку. 

Як поставити трактор на облік

Якщо ви придбали трактор або плануєте це зробити, вам буде цікаво дізнатися про актуальні правила оформлення даного транспорту в Україні. Державна реєстрація забезпечує легальне використання трактора, без неї ви не маєте права пересуватися дорогами загального призначення. Також реєстрація страхує вас на випадок угону чи втрати транспорту.

Нижче ми докладно розповімо про процедуру реєстрації цього виду сільськогосподарської техніки. Весь процес може тривати до 7 днів.

Як зареєструвати трактор: правила

Щоб зареєструвати аграрну техніку, яку ви придбали в Україні чи за кордоном, вам необхідно:

 1. Зібрати пакет документів.
 2. Звернутися до органу реєстрації.
 3. Пройти техогляд у державного інспектора.
 4. Отримати висновок спеціаліста про проведення обстеження трактора на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації.
 5. Особисто або через законного представника заповнити заяву на отримання послуги. Враховуйте, що подати заяву слід протягом 10 днів з моменту покупки машини.

По закінченні процесу ви отримаєте номерний знак і свідоцтво про реєстрацію.

Де реєструвати трактор

Оформити транспорт ви можете в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів — Держпродспоживслужбі.

Документи для реєстрації трактора

Залежно від вашого юридичного статусу (фізична чи юридична особа) для оформлення трактора можуть знадобитися такі документи:

 • видаткова накладна;
 • заява у довільній формі;
 • паспорт власника та його копія;
 • копія ІПН;
 • договір купівлі-продажу;
 • якщо реєстрацію здійснює представник, то документ, що посвідчує особу та повноваження на проведення процедури оформлення;
 • митна декларація або її копія;
 • акт про присвоєння машині ідентифікаційного номера (якщо він присвоювався);
 • декларація на відповідність технічним даним (від виробника або його представника);
 • сертифікати підтвердження типу техніки;
 • висновок спеціаліста з проведення обстеження на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації;
 • документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги;
 • засвідчена копія довідки про включення до ЄДРПОУ або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
 • якщо це б/в трактор, потрібне свідоцтво про реєстрацію транспорту та відмітка про зняття з обліку її попереднім власником;
 • якщо машина перебуває у спільній частковій власності, то додатково необхідна згода від співвласників;
 • довідка про перебування на військовому обліку.

На період воєнного стану в Україні для тимчасової реєстрації діє спрощена процедура реєстрації сільськогосподарської техніки — потрібна заява, договір купівлі-продажу, копія паспорта власника машини або його представника (за необхідністю). Бажано до придбання техніки уточнити у територіальному органі Держпродспоживслужбі перелік необхідних документів. Так ви заздалегідь знатимете, які документи запитувати у продавця.

Також протягом 6 місяців з дня припинення або скасування дії воєнного стану ви зобов’язані здійснити державну реєстрацію машини відповідно до вимог Постанови КМУ від 08.12.2009 № 694.

Щоб їздити автошляхами на тракторі, потрібні права водія категорії A1, A2 або B, залежно від потужності техніки.

Читайте також: Який трактор кращий для фермера: критерії вибору

Як зареєструвати трактор без документів

Якщо ви придбали техніку без документів, спочатку слід подати позов до суду, щоб підтвердити право власності. Також слід привести двох свідків, які підтвердять дані.

До органу реєстрації вам необхідно подати заяву, де будуть вказані номери двигуна та шасі. Ця інформація використовується для того, щоб перевірити, чи не перебуває трактор у розшуку.

Потім представник організації перевіряє машину та направляє дані до суду. Тоді оцінюється можливість проведення процедури реєстрації.

Читайте також: Як придбати трактор у лізинг

Як зняти трактор з обліку

Щоб зняти трактор з обліку, вам потрібно:

 1. Заповнити та подати заяву.
 2. Надати паспорт або довіреність на представника.
 3. Надати свідоцтво про реєстрацію трактора.
 4. Надати рішення колективного сільськогосподарського підприємства щодо зняття техніки з обліку.
 5. Надати рішення уповноваженого органу управління про зняття трактора з обліку, а також засвідчену копію статуту.
 6. У разі, якщо техніка належить державному або комунальному підприємству, знадобиться копія згоди або дозволу про зняття з обліку.
 7. Якщо є співвласник техніки, то потрібна і його письмова засвідчена згода.
 8. Якщо трактор знімається з обліку внаслідок ліквідації юрособи, необхідне засвідчене рішення власника або суду про ліквідацію.
 9. Провести обстеження техніки та отримати висновок спеціаліста.
 10. Отримати наказ про зняття з обліку в ГУ Держпродспоживслужби вашої області.
 11. Надати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців або довідки про включення до ЄДРПОУ.
 12. Надати довідку про зняття з військового обліку.

Процес може тривати до 30 днів. Наприкінці ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію машини з позначкою про зняття з обліку (буде відрізано нижній кут свідоцтва та проставлено штамп «Знято з обліку для реалізації», печатка та підпис державного інспектора) та номерні знаки «Транзит».

Якщо вам потрібні кошти на покупку трактора або іншого обладнання для ферми, залишайте заявку на сайті AgroApp. Тут представлені банки та дилерські компанії, які займаються кредитуванням аграріїв. Подайте заявку на фінансування та отримайте попереднє рішення протягом доби.

Часті питання про те, як зареєструвати трактор

Як перевірити реєстрацію трактора

Коли трактор буде поставлено на облік, ви отримаєте відповідне свідоцтво про реєстрацію. За додатковою інформацією ви можете звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби.

Скільки коштує поставити трактор на облік

Оформлення трактора в Держпродспоживслужбі здійснюється безкоштовно.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку