Кредитний рейтинг: що це таке, як перевірити та підвищити

Як підвищити кредитний рейтинг

У цій статті розповімо, як перевірити кредитний рейтинг і як його підвищити. Інформація буде корисна тим, хто хоче розібратися в механізмах кредитування та зрозуміти, як керувати своєю кредитною історією та репутацією.

Що таке кредитний рейтинг

Кредитний рейтинг — це числова оцінка фінансової надійності позичальника, заснована на його кредитній історії, поточному фінансовому становищі, соціальному статусі та ряді інших факторів. Якщо ви вчасно сплачуєте позику, рейтинг підвищується, а якщо платіж прострочений або виникла заборгованість, рейтинг знижується. Якщо ви часто звертаєтеся до мікрофінансових організацій або одночасно відкрили велику кількість кредитів у різних банках, рейтинг теж буде поганим.

Рейтинг розраховує бюро кредитних історій. Популярні в Україні установи:

 • ПрАТ «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій»;
 • ТОВ БКІ «Українське кредитне бюро»;
 • ТОВ «Українське бюро кредитних історій»;
 • ПрАТ «Міжнародне бюро кредитних історій»;
 • ТОВ «БКІ Онлайн».

Рейтинг розраховується для того, щоб оцінити загальну кредитоспроможність позичальника. Цей показник використовується банками та кредиторами при ухваленні рішення про видачу кредиту.

Рейтинг буває:

 1. Дуже низький. Власник такого рейтингу отримає відмову навіть у МФО.
 2. Низький. Це означає, що власник має прострочення за попередніми кредитами. У такому разі звертатися до банків не варто, лише до МФО.
 3. Середній. Цей показник найчастіше буває у тих, хто вперше звертається за кредитом або у тих, хто мав прострочення, але основну суму заборгованості вчасно погасив. У такому разі можна отримати від банків лише невелику суму.
 4. Високий. Це означає, що позичальник завжди гасив кредити вчасно. Банки схвалять невеликий кредит із подальшим зниженням процентної ставки та збільшенням кредитного ліміту.
 5. Дуже високий. Таких позичальників банки цінують та швидко схвалюють великі суми на вигідних умовах.

Читайте також: Як отримати кредит для сільського господарства

Як перевірити кредитний рейтинг

Отримати доступ до кредитної історії може сам власник — фізособа або юрособа, а також установи, які отримали згоду від власника. Дізнатися історію можна такими способами:

 • на онлайн -ресурсах — на сайті, в чат-боті або додатку;
 • замовити поштою;
 • звернутися особисто до бюро.

Для цього необхідно надати документи: копії паспорта та ІПН, а також заяву на кредитний звіт. Вперше перевірку кредитної історії можна замовити безкоштовно, але ця інформація не містить кредитного рейтингу. Вартість повторного запиту — від 90 грн. Відповідь від бюро надходить протягом 2 днів.

Читайте також: Чим відрізняється лізинг від кредиту і що краще для фермера

Як підняти кредитний рейтинг

Щоб швидко підвищити кредитний рейтинг, потрібен час. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих принципів:

 1. Вносіть платежі за кредитами та рахунками вчасно, уникайте прострочення.
 2. Не оформлюйте одночасно кілька кредитів.
 3. Активно використовуйте кредитну картку, але оперативно погашайте всі заборгованості.
 4. Не беріть у банку відстрочок із виплат.
 5. Не оформлюйте новий договір, доки у вас є прострочення чи борги за минулими кредитами.
 6. Якщо у вас уже відкрито більше трьох кредитів, закрийте хоча б один із них.

Якщо вам потрібні кошти для відкриття або розширення фермерського господарства, скористайтесь сервісом AgroApp. На сайті ви можете ознайомитися з вигідними програмами кредитування для аграріїв від надійних фінансових установ. Подати заявку на кредит або лізинг можна за кілька хвилин, а попереднє рішення надходить протягом доби.

Часті питання про те, що таке кредитний рейтинг

Що впливає на кредитний рейтинг

На рейтинг впливає своєчасність платежів, рівень заборгованості, типи кредитів, тривалість кредитної історії, частота запитів і кількість відкритих договорів.

Як швидко змінюється кредитний рейтинг

Показник залежить від кредитної історії, яка оновлюється за графіком оновлення даних партнерів бюро — щотижня або щомісяця.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку