М’ясні породи свиней в Україні: ТОП-5 найкращих

У цій статті розповімо, які м’ясні породи свиней в Україні найкраще підходять для розведення у фермерському господарстві. Розглянемо характеристики, особливості утримання та відгодівлі, а також перспективи кожної породи. Інформація буде корисною для тих, хто прагне досягти високих показників прибутковості у м’ясному бізнесі.

ТОП-5 порід свиней м’ясного спрямування

Свиняче м’ясо користується високою популярністю в Україні завдяки його доступності та смаковим якостям. В українській кулінарії свинина відіграє важливу роль, будучи основним інгредієнтом для багатьох національних страв. Розводити м’ясних свиней вважається найбільш рентабельною справою, адже попит дозволяє покрити всі витрати на утримання та відгодівлю тварин.

Але щоб виробляти якісний продукт, необхідно правильно підібрати породи свиней, добре доглядати стадо та правильно годувати. Підготували інформацію, яка порода свиней найкраща для м’яса, має високу продуктивність та підходить для розведення в нашій країні.

1. Дюрок

Це м’ясна порода свиней американської селекції. Свині цієї породи великі та високі, з крутим загином ребер. Масть — руда, від золотистої до насичено коричневої. Тварини спокійні та витривалі, пристосовані до вигульного утримання. 

З середини весни й до перших заморозків їх рекомендується утримувати на відкритому повітрі, оскільки активність благотворно впливає на формування мармурової структури м’яса. На випадок негоди у літньо-осінній період можна спорудити загін із навісом. Взимку стадо розміщують у сухому утепленому свинарнику. Для кнурів і великих поросних маток потрібні окремі приміщення площею по 4-5 м².

Порода м’ясних свиней «Дюрок» уразлива до протягів. Свині схильні до атрофічного риніту, кон’юнктивіту, респіраторних захворювань. Також вони погано переносять забрудненість. Треба щодня чистити свинарники, щоб уникнути спалахів інфекційних захворювань.

Корм має містити високий відсоток білка. Вуглеводи слід обмежити та надати вільний доступ до води, тоді м’ясо буде пісне. У свиноматки добре розвинений материнський інстинкт, але молока мало, тому поросят треба підгодовувати молокопродуктами.

Продуктивність свиноматки — 7-8 поросят. Особини набирають 100 кг ваги у віці 6 місяців. Вихід м’яса в туші — 58-80%.

Читайте також: Як отримати грант на сільське господарство: умови та правила

2. Ландрас

«Ландрас» — порода датської селекції. Свині мають пряму витягнуту спину, товсту шию та вузьку грудну клітку. Масть — світло-рожева, з тонкою білою щетиною, іноді з плямами. Тварини активні та добродушні, але вирізняються слабкою стійкістю до стресів.

Утримувати їх треба в чистих і провітрюваних свинарниках з добрим освітленням. Температура в приміщенні — не нижче 20°С. Теплої пори року свиням потрібен вигул на траві та навіс для укриття під час дощу та спеки. Бокси для кнурів роблять по 6 м2, для свинки — 4 м2, для свиноматки з поросятами — 6 м2.

У породи свиней м’ясного напрямку «Ландрас» слабкі ноги, тому вони схильні до травм. У приміщенні має бути рівна підлога, а на майданчику для вигулу не повинно бути ям. Ландраси схильні до бешихи, чуми, білом’язової хвороби, дизентерії та інших хвороб. Якщо у свинарнику холодно, то можуть хворіти на пневмонію та грип.

Раціон має складатися із зернових і зелених кормів. Можна давати комбікорм, силос, кістково-рибне борошно та молочні продукти. Головне, щоб усе було свіже.

Продуктивність свиноматки — 12-16 поросят. Забійної ваги 100 кг свині досягають за 175-189 днів. Вихід м’яса з тушки — від 58% до 70%.

3. П’єтрен

Порода «П’єтрен» родом із Бельгії. Свині мають витягнутий тулуб, голова у них невелика, з витягнутим п’ятачком і стоячими вухами. Груди неширокі, а черево не відвисає, тому ноги здаються довшими. Масть — біло-рожева з чорними плямами. Тварини чутливі до стресів і довго адаптуються до нових умов.

Утримувати їх треба у просторих приміщеннях, з гарною вентиляцією та опаленням у зимовий період. П’єтрени погано переносять холод, сирість і спеку. Для нормальної життєдіяльності їм потрібен м’який температурний режим. У літню пору найкраще утримувати свиней у загоні відкритого типу з обладнаним навісом.

Ця м’ясна порода свиней вважається стійкою до цирковірусу та інших захворювань.

Для того щоб отримувати на виході якісний продукт, найкраще годувати свиней спеціальними комбікормами з високим вмістом білка. Молочна продуктивність свиноматок залишає бажати кращого. З перших днів життя поросята потребують підгодовування у вигляді престарту та старту.

Продуктивність свиноматки — 9 поросят за опорос. Маси 100 кг особини досягають за 160-210 днів. Забійний вихід пісного м’яса — 72%.

4. Гемпшир

М’ясні породи свиней в Україні також включають породу «Гемпшир». Гемпширські свині належать до беконного типу. У тварин довгастий тулуб, невелика голова з короткими вухами, міцні ноги. Масть — чорна з білим поясом навколо торса. Тварини нестійкі до стресів, легко збудливі. Погано переносять перегрупування, будь-які ветеринарні та зоотехнічні обробки.

Влітку в приміщенні потрібна вентиляція, але бажано облаштувати майданчик для вигулу з навісом і грязьовим болотом.

Ці тварини вирізняються міцним імунітетом і легко переносять хвороби. Схоронність стада є високою.

Годувати гемпширів можна підніжним кормом у поєднанні з високобілковою їжею. Також треба давати коренеплоди та мінеральні добавки. Але для швидкого набору ваги краще застосовувати промисловий корм.

Продуктивність свиноматки — 6-8 поросят. Забійний вихід м’яса — від 50 до 70%, а сала — 20-30%.

Читайте також: Як отримати кредит для сільського господарства

5. Полтавська

Перелік кращих порід свиней для м’яса буде неповним без породи «Полтавська». Тварини вирізняються міцною конституцією, довгим широким тулубом і розвиненими м’ясними формами. Голова невелика, з вухами, що трохи звисають. Масть — рожева, з білою щетиною. Це доволі активні тварини та цілком стресостійкі.

Вони пристосовані до клімату України та інтенсивного розведення у великих свинарських комплексах. Не потребують особливих умов утримання.

Ці свині мають міцний імунітет, тому вони стійкі до широкого спектру захворювань.

У відгодівлі також невибагливі та можуть харчуватися доступними кормами. Але щоб забезпечити високу якість продукції, слід включати до раціону багаті протеїном корми, корене- та бульбоплоди, зелень бобових, вітамінно-мінеральні добавки.

Продуктивність свиноматок: 10-11 поросят. Забійної маси в 100 кг досягають за 160 днів. Вихід м’яса — 60-65%.

Якщо вам потрібні кошти на відкриття та облаштування свиноферми або масштабування вже діючого фермерського господарства, скористайтеся сервісом AgroApp . На сайті зібрані найвигідніші кредитні та партнерські програми для фермерів. Залишіть заявку та отримайте попереднє рішення від банків протягом доби.

Часті питання про кращі породи свиней для м’яса 

Яка порода свиней найкраще росте

Популярні породи швидкорослих свиней для розведення в Україні:

  • Дюрок;
  • Ландрас;
  • П’єтрен;
  • Гемпшир;
  • Полтавська.

У якої породи свиней найсмачніше м’ясо

Смак м’яса, а відповідно і його якість, залежить від корму та догляду за тваринами. Для отримання якісного «мармурового» м’яса необхідно включати до раціону свиней велику кількість білка та забезпечити їм вигул теплої пори року.

Швидке кредитування для вашого агробізнесу

Подати заявку